Trening sportowy zimą na hali pneumatycznej

Sportowcy, dla których naturalnym środowiskiem do treningu jest otwarta przestrzeń, co rok muszą mierzyć się z tym samym dylematem. A mianowicie, gdzie trenować w zimie? W polskim klimacie około 5 miesięcy jest wyłączone z treningów na świeżym powietrzu, ze względu na warunki atmosferyczne. Regularne opady, niskie temperatury a także porywiste wiatry, sprawiają, że przeprowadzenie regularnych treningów pod tak zwaną chmurką staje się mocno utrudnione.

Alternatywne formy prowadzenia treningów

Największymi benefaktorami tego rodzaju problemów są uczestnicy gier zespołowych, takich jak piłka nożna. Gdy nastaje jesień, zawodnicy są zmuszeni do przeniesienia się no drewniany parkiet. Niestety gra na halach sportowych charakteryzuje się zupełnie inną specyfiką niż wysiłek na trawiastych nawierzchniach. Niemalże w każdym mieście w Polsce istnieje boisko wybudowane w ramach akcji Orlik 2012. To obiekty wysokiej klasy, wzbogacone o ogrodzenie, oświetlone, posiadające zaplecze socjalne oraz boiska ze sztucznej trawy. Niestety podczas okresu zimowego wykorzystywane są w minimalnym stopniu. Jednym z lepszych rozwiązań na wykorzystanie orlika w trudnych warunkach jesienno-zimowych jest zadaszenie go. I tu z pomocą mogą przyjść hale pneumatyczne.

Budowa hali pneumatycznej

Hale namiotowe pneumatyczne na pozór przypominają zwykłe hale namiotowe. Jednak dzięki swojej charakterystycznej budowie, dają użytkownikom dużo komfortu podczas użytkowania. Warstwy zewnętrzne hali wypełnia powietrze przez co ich kształt przypomina poduszkę. Tak też są potocznie nazywane - poduszkami. To jednocześnie istotny czynnik pozwalający na uprawianie sportu, w którym istotne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Namioty pneumatyczne to świetne rozwiązanie dla utrzymania obiektu sportowego przez cały rok.


Stosowane w halach pneumatycznych płyty izolacyjne sprawiają, że standard użytkowania zbliżony jest do tego w obiektach stałych. Nie ma potrzeby wykonywania fundamentów przez co ich montaż trwa około 1 - 2 dni. Sezonowość sprawia, że pneumatyczna hala może być zakwalifikowana do obiektów nie wymagających pozwolenia na budowę. Wystarczy zwykłe zgłoszenie prac budowlanych, by hala mogła spełniać swoje zadanie przez 180 dni. Ich szybki montaż i rekonstrukcja pozwala na płynne funkcjonowanie obiektu. Ma to wpływ głównie na utrzymanie boiska, który może zarabiać na siebie przez cały rok. Warto tez wspomnieć, ze hale pneumatyczne to jedno z najtańszych rozwiązań na rynku dotyczących kwestii zadaszenia obiektów sportowych.

Brak komentarzy